Nyári Napforduló Ünnep (2011. június 21. kedd)

Dátum: 2011. június 13. hétfő, kategória: Aktuális, írta: Gosztonyi Fanni

Warning: Creating default object from empty value in /home2/buspit73/public_html/fenymadaregyesulet.info/wp-content/plugins/linklaunder-seo-plugin/nusoap.php on line 75

A nyári napfordulót a kezdetektől fogva ünnepelték őseink, ez az ünnep fontos volt a régiek természethez, Naphoz igazított életében. Ezen a napon (június 21-én, néha 22-én) az év leghosszabb nappalát és legrövidebb éjszakáját élhetjük meg évről évre, ekkor éri el a Nap legnagyobb erejét, ekkor küldi éltető fényét, megtermékenyítő sugarait leghosszabban Földanyánkra. A Föld ilyenkor terményekben bővelkedik, szépsége és ereje teljében van. Nap nélkül nem sarjadna ki vetés, nem növekednének levelek, nem érlelődne termés. A nyár nagyobb része még előttünk van, de a fénnyel áldott idő egyre rövidebb. A Nyári Napforduló megünneplésével az éltető energiák örökös megújulásának, az élet újjászületésének, a Föld és az Ég nászának tisztelegtek a régiek, tűzgyújtással a terméshozó nyarat ünnepelték.

Ebből az alkalomból gyűlünk össze a tanyán egy kis beszélgetésre, kenyérsütésre, tűzgyújtásra, ünneplésre.

Meghívott vendég: Somlai Nikolett

Részletek: Gosztonyi Fanni 06/30-358-3561

fenymadaregyesulet@gmail.com

MINDEN VÉLEMÉNY SZÁMÍT!

Email cím (nem tesszük közzé) A kötelezően kitöltendő mezőket * karakterrel jelöljük

*

*


A következő HTML tag-ek és tulajdonságok használata engedélyezett: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>Oldalak: 1 - 11