Magyar parlagi kecske

Dátum: 2011. január 2. vasárnap, kategória: Magyar parlagi kecske, Őshonos magyar háziállataink, írta: Gosztonyi Fanni

Warning: Creating default object from empty value in /home2/buspit73/public_html/fenymadaregyesulet.info/wp-content/plugins/linklaunder-seo-plugin/nusoap.php on line 75

Feltehető, hogy honfoglaló őseink vándorlásuk során kecskéket is hoztak magukkal, melyek kereszteződtek a Kárpát-medencében élő népek kecskéivel, így alakult ki őshonos kecskénk. Parlaginak azért nevezik, mert nem céltudatos tenyésztői munka eredményeképpen jött létre a fajta. A kecsketartást sokáig korlátozták valószínűleg azért, mert minden növényi eredetű táplálékot megeszik és ha nagyon elszaporodik, hatalmas károkat okozhat. A XVIII. század végén törvénybe foglalták, hogy csak a szegény ember tarthat kecskét, vagy aki egészségileg rá van szorulva a kecsketej fogyasztására. Innen ered a mondás: “szegény ember tehene”

Ma a Kecsketenyésztők és Nemesítők Országos Egyesülete végzi a magyar kecske nemesítését és tenyésztését.

Hogy mire jó egy kecske???

Szerintem az egyik leg-sokoldalúbban hasznosítható háziállat:

Amíg kicsi, nagyon játékos, így sok vidám percet okoz.

Felnövekedvén viszont bármit megtenne azért, hogy az összes növényt, gyümölcsfát, kerítést (bármit) tönkretegye, így folyamatos munkát ad, nem lehet mellettük unatkozni. Ezen kívül lehet fejni, meg lehet enni és a bőréből még dob is készíthető!

Fénymadár Egyesület

MINDEN VÉLEMÉNY SZÁMÍT!

Email cím (nem tesszük közzé) A kötelezően kitöltendő mezőket * karakterrel jelöljük

*

*


A következő HTML tag-ek és tulajdonságok használata engedélyezett: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>Oldalak: 1 - 11