2011. február 19.

Dátum: 2011. február 19. szombat, kategória: Napló, írta: Gosztonyi Fanni

Warning: Creating default object from empty value in /home2/buspit73/public_html/fenymadaregyesulet.info/wp-content/plugins/linklaunder-seo-plugin/nusoap.php on line 75

A seregélyek visszaérkezése nekem a tavasz kezdetét jelenti, és ma reggel, amikor kimentem megetetni az állatokat, meghallottam az első vándorokat a nyárfákon. Ahogy kelt fel a nap, csatlakoztak hozzájuk a verebek hangos csiripeléssel, a cinkék, zöldikék is egészen belelkesedtek, a balkáni gerlék búgtak, és az erdőben hangosan felkacagott a zöld küllő. Mire végeztem az etetéssel, az egyik seregély többször előadta a sárgarigó-dalt, amitől aztán egész nap olyan tavaszi hangulatom lett, hogy újra felraktam a bugagalamboknak és a gatyás galamboknak a fészkelőládákat, és szétválogattam őket, mert már elég sokat verekedtek a hímek.
Pár napja különben a tyúkok is elkezdtek több tojást tojni, és a lovak is vedlenek már egy ideje.

A seregélyek csak novembertől februárig nincsenek itthon (bár áttelelhetnek), téli szállásuk a Földközi-tenger medencéjében van, és óriási tömegben telelnek át Észak-Afrikában is.
Hazánkban gyakori madár, a tanyán is mindig költ egy-két pár, odút raktunk ki nekik, és egy öreg, száraz eperfában is van fészkük. Én nagyon szeretem őket, mert az igaz, hogy a cseresznyéken meg kell velük osztoznom, de közben rengeteg rovarlárvát, bogarat, cserebogarat, lótücsköt, hernyót esznek meg. Hát igen: valamit valamiért…
A seregélyek éneke változatos, füttyentő, fuvolázó, pattogó hangokat tartalmaz. Nagyon jó hangutánzók, a madárhangokon kívül a macskanyávogástól kezdve a kiskapu nyikorgásáig mindenfélét beépítenek énekükbe.

Fénymadár Egyesület

One Response to 2011. február 19.

  1. Gál Andrea szerint:

    Tisztelt Cím!
    Érdeklődni szeretnék,hogy a seregély ehet e dobozos konzerv kukoricát és alutasakos macskaeledelt?1 hétig nevelte 1 ismerősöm,amikor kiestek a fészekből toll sem volt rajtuk,1 hét után már kitollasodtak és ugráltak is,és utána hirtelen nem ettek és mintha görcsbe rándultak volna.Tátogtak,de nem nyelték le az ennivalót.Megbetegedhettek ezektől az élelmektől?Válaszukat a galandrea63@t-online.hu ra kérném,amit előre is nagyon köszönök!

MINDEN VÉLEMÉNY SZÁMÍT!

Email cím (nem tesszük közzé) A kötelezően kitöltendő mezőket * karakterrel jelöljük

*

*


A következő HTML tag-ek és tulajdonságok használata engedélyezett: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>Oldalak: 1 - 11